Logo Magica

Vítám Vás...

Každá rostlina je pozemskou hvězdou. Její nebeské vlastnosti jsou vepsané v barvách okvětních lístků a její pozemské vlastnosti ve tvaru listu. Celá magie je v rostlině obsažená, protože rostliny představují celý souhrn hvězdných sil.

image

Tento web je věnován Bohyni a rostlinám. Naleznete zde informace o rostlinné magii. Svět rostlinné říše je nádherný a inspirující. Nezapomeňte, že všechny léčivé byliny nejsou neškodné! Mnohé mají neznámé a nečekaně nebezpečné vedlejší účinky. Vždy ale pracujeme s trpělivostí a láskou, nikdy ne pod tlakem času! Každá bylina má jiné vlastnosti. A na každého působí trošku jinak.

Byliny planet jsou rozděleny dle vlastností: hřejivé (horké), vysušující (suché), chladivé (studené) a zvlhčující (vlhké). Pomocí nich lze vyrovnávat nevyváženost povah. Receptář je dělen dle nemocí. Zde naleznete bylinné recepty na neduhy s postupem přípravy. Bylinky pro ženy je kapitola věnována čistě ženským záležitostem: menstruace a puberta, plodnost a těhotenství, porod, kojení a menopauza. Rok čarodějky je naplněn sabaty a esbaty. Krom popisu svátku je zde i tip na výzdobu domova a malá kuchařka na přípravu pokrmů, kterými uctíte tyto svátky. Kapitola Meditace obsahuje návody uvolnění a popisy vizuálních meditací. V kapitolkách Amulety a Talismany naleznete nejen popisy a dělení, ale také návody na zhotovení. V sekci Lektvary jsou postupy jak připravit: nálevy, odvary, obklady, masti, maceráty, extrakty, šťávy, tinktury atd. 13 zákonů je souhrn 13 rad.

Přeji nejen příjemné brouzdání po tomto webu, ale i mnoho krásných zážitků s rostlinami!

 

Bylinky

Andělika, Anýz

Bazalka, Benedikt, Bez černý, Bodlák, Borovice, Brutnák, Bříza, Buk

Čekanka, Černobýl

Divizna, Dobromysl, Dub

Fenykl

Heřmánek, Hloh, Hřebíček, Chmel, Chrpa

Jabloň, Jalovec, Jasan, Jedle, Jeřáb, Jetel, Jilm, Jitrocel

Kapradí, Kmín, Kokoška P. T., Kontryhel, Kopr, Kopretina, Kopřiva, Kostival, Kozlík

Lékořice, Levandule, Libeček, Lípa, Líska

Majoránka, Máta, Máta polej, Meduňka, Měsíček

Oman, Ořešák

Pelyněk, Podběl, Proskurník

Réva, Rozmarýn, Růže šípková, Řepík

Saturejka, Sedmikráska, Skořice, Slunečnice, Smetanka, Sporýš, Svízel, Šalvěj

Třešeň, Trnka, Tužebník, Tymián

Vlčí mák, Vrba

Yzop

Zázvor, Zeměžluč.