Logo Magica

Vítám Vás...

Každá rostlina je pozemskou hvězdou. Její nebeské vlastnosti jsou vepsané v barvách okvětních lístků a její pozemské vlastnosti ve tvaru listu. Celá magie je v rostlině obsažená, protože rostliny představují celý souhrn hvězdných sil.

image

Tento web je věnován Bohyni a rostlinám. Naleznete zde informace o rostlinné magii. Svět rostlinné říše je nádherný a inspirující. Nezapomeňte, že všechny léčivé byliny nejsou neškodné! Mnohé mají neznámé a nečekaně nebezpečné vedlejší účinky. Vždy ale pracujeme s trpělivostí a láskou, nikdy ne pod tlakem času! Každá bylina má jiné vlastnosti. A na každého působí trošku jinak.

Byliny planet jsou rozděleny dle vlastností: hřejivé (horké), vysušující (suché), chladivé (studené) a zvlhčující (vlhké). Pomocí nich lze vyrovnávat nevyváženost povah. Receptář je dělen dle nemocí. Zde naleznete bylinné recepty na neduhy s postupem přípravy. Bylinky pro ženy je kapitola věnována čistě ženským záležitostem: menstruace a puberta, plodnost a těhotenství, porod, kojení a menopauza. Rok čarodějky je naplněn sabaty a esbaty. Krom popisu svátku je zde i tip na výzdobu domova a malá kuchařka na přípravu pokrmů, kterými uctíte tyto svátky. Kapitola Meditace obsahuje návody uvolnění a popisy vizuálních meditací. V kapitolkách Amulety a Talismany naleznete nejen popisy a dělení, ale také návody na zhotovení. V sekci Lektvary jsou postupy jak připravit: nálevy, odvary, obklady, masti, maceráty, extrakty, šťávy, tinktury atd. 13 zákonů je souhrn 13 rad.

Přeji nejen příjemné brouzdání po tomto webu, ale i mnoho krásných zážitků s rostlinami!

 

Bylinky

Aloe, Andělika, Anýz,

Bazalka, Benedikt, Bez černý, Bodlák, Borovice, Brutnák, Bříza, Buk,

Čekanka, Černobýl,

Divizna, Dobromysl, Dub,

Fenykl,

Heřmánek, Hloh, Hřebíček, Chmel, Chrpa,

Jabloň, Jalovec, Jasan, Jedle, Jeřáb, Jetel, Jilm, Jitrocel,

Kapradí, Kdouloň, Kmín, Kokoška P. T., Konopí, Kontryhel, Kopr, Kopretina, Kopřiva, Koriandr, Kostival, Kozlík, Křen,

Lékořice, Levandule, Libeček, Lilie, Lípa, Líska,

Majoránka, Mařinka vonná, Máta, Máta polej, Meduňka, Medvědice, Měsíček,

Oman, Oměj, Ořešák, Osika,

Pelyněk, Petržel, Pivoňka, Podběl, Proskurník, Přeslička, Ptačinec,

Réva, Rozmarýn, Růže šípková, Růže, Řebříček, Řepík, Řeřicha,

Saturejka, Sedmikráska, Skořice, Slunečnice, Smetanka, Sporýš, Svízel, Šalvěj,

Tis, Třešeň, Trnka, Tužebník, Tymián,

Vlčí mák, Vrba,

Yzop,

Zázvor, Zeměžluč.