Logo Magica

Amulety

Už zítra naplň svůj sen!

Amulet může být z čehokoliv - z papíru, dřeva, skla, stříbra, kamene. Na předmět lze vyrýt nápis, runa, symbol... Je důležité si uvědomit rozdíl mezi amuletem a talismanem, každý dělá něco jiného: Amulet je ochranou před něčím (kletby, duchové, proti nemoci - jako prevence pro zdraví). Amulet energii odpuzuje. Talisman energii přitahuje. Nejprve najdi slovo, které bude charakterizovat amulet nebo talisman. Ochrana -> tak to bude amulet. Rozdíl mezi amuletem a talismanem je v tom, že talisman je uměle vyrobený, zatímco amulet je přírodní. Čtyřlístek, medvědí dráp, vylisovaná bylinka, květina, žraločí zub, atd. Jeden z velmi považovaných čarodějnických talismanů je kámen s přirozeným otvorem. Amulet si tedy nemůžete vyrobit, ale jen upravit a energetizovat - nabít.


Ochranné kameny

Existuje mnoho drahých kamenů, které jsou cenné kvůli svým ochranným vlastnostem.
Všeobecná ochrana - achát, fluorit, křišťál, granát, malachit, tyrkys, záhněda, jadeit
Psychická ochrana - černý jantar, korál červený
Duchovní ochrana - černý turmalín, labradorit, lapis lazuli

 

Drahokamy jsou zkamenělé kapky božské substance, slzy božstev. Drahokamy hrály ve všech dobách významnou roli. Jejich světlo spadlé z nebe na zemi, které vykrystalizovalo ve tmě, nám má připomenout, kdo skutečně jsme, odkud skutečně pocházíme a s jakými energiemi jsme spojeni.
Nejsou to proto "jen šperky". Jsou svědectvím moci, bohatství, královského lesku, ducha, nesmrtelnosti, nejvyšší ochrany, naplnění života...
Platily a platí za posly bohů, za znamení vyšších říší světla, andělů a přírodních bytostí, za vykrystalizovanou energii vesmíru a planet. Také přinášejí štěstí, léčí, jsou nositelé energie, světla, jsou zprostředkovatelé, symboly lásky.
Síla a energie kamenů se používá již od pradávna, například při obřadech a rituálech. Předměty, které jsou nabity zvláštními silami, jako meče, poháry, hole, koruny, kříže, opasky, brnění nebo magické šperky, jsou často posázeny drahými kameny. U těchto magických rituálních předmětů je na jedné straně důležitý kov, který se používá ke zhotovení, ale na druhé straně spočívá hlubší tajná síla v drahokamech, které zde byly zapracovány.
Kameny mohou také vejít do rezonance s lidským energetickým polem a působit léčivě.
Tak jako kapka barvy zabarví a ovlivní celou misku s vodou, tak může drahokam působit v našem vibračním poli. Magická síla kamenů se může značně zesílit, když jej vhodná osoba ve zvláštním procesu nabije či posvětí. Tyto nabité kameny by se však měly požívat jen v určitém období....

více zde

Nabíjení amuletů

 1. Aby se ochranné síly amuletu aktivizovaly, je zapotřebí ho "nabít" neboli "energetizovat". Po nabití začněte svůj amulet bezprostředně používat ke zvolenému účelu. Pokud pocítíte potřebu, můžete si amulet kdykoliv očistit a nechat nabít.

 2. Amulet uchopte do přijímací ruky ( to je levá jste-li praváci a naopak)
  2. Sevřete amulet v dlani a zavřete oči. Několikrát se zhluboka nadechněte a pak začněte dýchat pravidelně.

 3. Při dýchání si představujte, že vyvoláváte veškeré své vnitřní světlo a sílu. Při výdechu prociťte jak proudí vaše energie klidně, ale mocně z oblasti žaludku, paží, až do dlaně, kde se amulet nabíjí.

 4. Prociťte, jak amulet začíná pulzovat vaší osobní energií, v souladu s tlukotem vašeho srdce, takže se stává vaším prodloužením.

 5. Představujte si, jak amulet budete nosit a jak bude pulzovat vaší energií a světlem, že se bude chovat jako silové pole, které je spojeno s vaší vnitřní silou a osvobozuje vás od vnějších vlivů. Můžete si představovat, jak všichni duchovní průvodci, spojenci nebo božstva, která ctíte vašemu amuletu dodávají energii a své světlo.

 6. Když pocítíte, že je amulet kvalitně nabit, zhluboka se nadechněte a při výdechu otevřete dlaň.

Škapulíře- váčky

 1. Amulety fungují nejlépe, pokud je při sobě nosíte neustále. Můžete je nosit zavěšené kolek krku, zápěstí nebo kotníku. Škapulíře, známe také jako léčitelské taštičky, jsou pro nošení amuletů ideální. Pokud se dobře vyrobí můžou být přímo amulety. Dělají se např. z kůže a hedvábí...

 2. Vezměte kousek zvoleného materiálu a svůj amulet umístěte do jeho středu.

 3. Stáhněte látku kolem amuletu a svažte kouskem stuhy, abyste vytvořili váček - taštičku.

 4. Vyznačte si pár označených bodů vzdálených 2,5 cm od spoje, abyste viděli kolik materiálu budete muset odstřihnout. Materiál rozložte a odstřihněte kruh vyznačený body, které jste označili.

 5. Udělejte do materiálu několik dírek ve vzdálenosti asi 1 cm od okraje. Provlékněte dírkami stužku či provázek.

 6. Položte amulet doprostřed látky a pevně provázek utáhněte, aby se váček dal uzavřít.

 7. Uvažte uzel, aby váček byl uzavřený a pověste si ho kolem krku, v domě či autě.

Ochranné rostliny

Mnoho rostlin a bylinek se používalo jako ochranné amulety. Sušené listy, květy či kořeny se dávali do škapulířů, které se nosily kolem krku.


Andělika - používá se proti uštknutí jako vůně nebo v koupeli
Jasan - zavěšený nad vchodem, chrání dům
Vavřín - pálí se jako vůně při exorcismu
Vřes - větvička se nosí jako amulet proti fyzickým útokům
Cesmína - její větvička poskytuje všestrannou ochranu
Ženšen - jeho kořen se pálí při meditaci pro snazší identifikaci nepřátel
Cibule - propíchaná špendlíky a umístěná do okna zabraňuje vstoupit zlu
Kostival - jeho kořeny ochraňují poutníky na cestách
Dub - dubové větvičky se svazují rudou pentlí a věší se jako ochrana v domě
Růže - tato květina zaručuje osobní ochranu
Pelyněk - parazité vůni této byliny nesnášejí, je-li zavěšen v autě, chrání před nehodami
Lotos - vdechování jeho vůně ochraňuje před zlými duchy
Lilie - roste-li v zahradě, chrání
Kozlík - pokud se pije jako čaj, chrání před nočními děsy
Třezalka - používá se k prolomení čar
Česnek - když se jí čerstvý, brání vstupu zlých duchů. Zavěšený v okně ochraňuje obydlí

 

Recepty

VÁČEK OCHRANY

2 díly majoránky, 1 díl kořene anděliky, 1 díl koprového semene, 1 díl hřebíčku. Zavažte do bílé látky a umístěte do okna.

KERNUNNOS - ODVAR OCHRANY

1 díl borového jehličí, 1 díl kmínu, 1 díl vavřínu, 1 díl bazalky, 1 díl anýzu. V láhvi z červeného skla, do poloviny naplněné vodou, vylouhujte na slunci po celý den uvedené rostliny. Přeceďte a přidávejte do koupelové vody, nebo natírejte na tělo pro osobní ochranu. potírejte ochranné amulety a talismany.