Logo Magica

Byliny Planet


Byliny lze podle planet rozdělit na byliny s vlastnostmi:

hřejivými (HORKÉ),

vysušujícími (SUCHÉ),

chladivými (STUDENÉ)

zvlhčujícími (VLHKÉ).

Pomocí nich je možné vyrovnávat nevyváženost povah. Je-li osoba příliš vznětlivá, je možné pomocí bylin, jež náleží ke skupině zvlhčujících a ochlazujících, tento žár utlumit. Naopak lze použít druh hřejivých a vysušujících bylin k normalizaci cholerické povahy.

Pod pojmem Planety chápeme v astrologii sedm nejdůležitějších nebeských těles ve Sluneční soustavě, které zdánlivě krouží kolem Země: Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter a Saturn. Každá planeta představuje jeden základní životní princip, který se nějakým způsobem uplatňuje. Z dynamického pohledu oznamují planety procesy, kterými se osoba identifikuje, rozvíjí a mění. Kromě toho ovládají planety také fyzické poměry a poukazují na zvláštnost budoucích zážitků.

Pokud jde o pořadí planet, existuje systém tzv. CHALDEJSKÝ systém, který řadí planety podle rychlosti, kterou se pohybují vzhledem k Zemi: Měsíc, Merkur, Venuše, Slunce, Mars, Jupiter, Saturn. Uran, Neptun a Pluto chybí, protože byly objeveny až tisíce let po vzniku tohoto systému. Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše, a Mars jsou v astrologii označovány jako vnitřní planety, protože představují z astronomického hlediska ty nejvýznamnější planety naši Sluneční soustavy. Jako "osobni" planety odpovídají v horoskopu za individuální vlastnosti osob. Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto se nazývají vnějšími planetami, protože jsou od Slunce nejdále. Nazývají se též "neosobní", protože nás spojují s jinými členy naší generace. Tradiční planety se rozlišují podle pohlaví: Slunce, Mars, Jupiter a Saturn jsou mužské, Měsíc a Venuše jsou ženské a Merkur je obojího pohlaví. Astrologie přiznává oběma pohlavím úplnou rovnost, a proto je Mars regentem ženského znamení (Štír) a Venuše regentem mužského znamení (Váhy). Tímto způsobem dochází mezi mužskými a ženskými znameními ke stale výměně energie a rozdíly mezi mužskými a ženskými znameními splývají.

1. Byliny Slunce  

2. Byliny Měsíce  

3. Byliny Merkur   

4. Byliny Venuše    

5. Byliny Marsu      

6. Byliny Jupitera

 

7. Byliny Saturnu