Logo Magica

Kadidla

Mnohé z bylin a rostlin se dají použít k obnovení rovnováhy a k posunu energie a k povzbuzení imunitního systému.  Rostliny, které se užívají při rituálu, jsou obvykle ve formě kadidel. Látky se užívají k FUMIGACI, (fumus - lat. kouř). Tyto látky, pokud nehoří samy, se zpravidla zahřívají, pálí nebo praží, aby se uvolnily prchavé substance nebo kouř.  Nejčastější využití vykuřovadel je při očistných, ochranných a obranný rituálech, meditacích, astrálním cestování (šamanských cestách), relaxačních technikách, věštění a při práci s magickými zrcadly. Některé látky jsou páleny pro své léčebné účinky. Dále pak k obětování bohům či bohyním a ke zdůraznění modliteb.

V ceremoniální magii se bez kuřidel nezle obejít.   

Většina z nás dobře zná čínské vonné tyčinky, kužele nebo vykuřovadlo v podobě sypkého prášku, které se pálí na dřevěném uhlí. Kdo zná správné přísady, ví, jak vykuřovadlo namíchat a v jaký čas. Připraví si tedy nejlépe a nejraději vykuřovadlo vlastní. Tradiční vykuřovadla se připravují z bylin rostoucích volně v přírodě, z kůry nebo květů, které se sbírají, suší a ve vhodnou dobu smíchají. Pak se mohou při obřadu zapálit nebo hodit na oheň.

 

Nástroj

Klasickým nástrojem je kadidelnice železná, litinová, mosazná či měděná. Někdy bývá opatřena perforovanou poklicí. Existují i modernější varianty z plechu, v nichž se topí suchým lihem. Někdy se používají již hotové směsi upravené do tyčinek či „františků“, které hoří samy.  Já svá bylinná kadidla sypu venku při rituálu na rozžhavené kameny ohniště nebo na dřevěné uhlí. V místnosti na plotýnku či využiji kadidelnici. Buďte vynalézavé :-) Kreativita se vyplácí, věřte mi!

 

Vůně bylin

Každé bylině se přisuzují: určitá planeta, znamení zvěrokruhu, živel a bůh nebo bohyně. Každá rostlina má kromě toho určité vlastnosti. Víme, že  jasan poskytuje ochranu, bazalka dodává odvahu a sílu atd. Buďte hravé a zapojte své vlastní osobní znalosti a zkušenosti s rostlinami. Vykuřovadlo může být pouze z jediné byliny, nebo ze směsi bylin. Každá si vyberte s ohledem na určité vlastnosti a harmonické vztahy.

 

Působení

Působení na mysl čarodějky, kněžky nebo vyladění mysli do požadovaného stavu ( stavu, v němž je čarodějka schopna komunikace s  entitami.   Odpařovací kuřidla se používají pouze při aromaterapii, meditaci, čajových obřadech či při práci s magickými zrcadly. Jedná se o lihové výtažky vonných látek, éterické esence olejů, které se odpařují na miskách, jež jsou zespodu zahřívány. Některé látky jsou silnými kondensátory astrálního světla.  

 

Meditace

Vykuřovadlo pro meditaci pomáhá soustředit mysl, uvolňuje tělo a vytváří klidnou a harmonickou atmosféru. Mezi byliny patří akácie, kadidlovník, heřmánek, myrhovník, růže a santal.

 

Předvídání/věštění

Některé byliny jsou schopné navodit správnou atmosféru pro věštění. Podporují psychické smysly a působí na ně. Mezi byliny předvídání a věštění patří akácie, anýz, citroník, galgán, hřebíčkovec, kafrovník, kosatec florentský, máta peprná, mateřídouška, muškátovník, pelyněk pravý, pistácie lentišek, pomerančovník, růže, skořicovník, vavřín a zimolez.

 

Očista

Byliny očisty mají schopnost odstranit negativní vibrace. Mezi byliny očisty patří: akácie, alojsie citronová, andělika, bazalka, kadidlovník (olibanum), citroník, česnek, fenykl, jalovec, kopál, kuklík, levandule, máta, mateřídouška, myrhovník, sporýš, styrač (benzoe), rozmarýna, řebíček, santal, šalvěj, tabák, vavřín, zemědým.

zdroj:  wikipedie, Kniha Světla, Dech draka